Plany klubu na 2015 rok

2015-01-18

I tak oto mamy już nowy 2015 rok. Z tej okazji chcilibyśmy przedstawić plany Klubu Stypendystów FNP na najbliższe 12 miesięcy i gorąco zachęcić Pańśtwa do uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach.

1) W dniach 22-24 maja 2015 r. w Odolanowie (k. Ostrowa Wielkopolskiego) odbędzie się coroczny Zjazd Klubu Stypendystów FNP (http://www.lbn-huta.pl). Planujemy transport autokarowy na miejsce Zjazdu z Poznania. Rozpoczęcie Zjazdu planujemy na piątek popołudniu, kiedy to odbędzie się Walne Zebranie Klubu. W sobotę przedpołudniem proponujemy wycieczkę krajoznawczą lub aktywności sportowe. Chcemy też zorganizować dla chętnych wycieczkę do Zakładu Fizyki Niskich Temperatur Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Odolanowie, gdzie można zapoznać się z ciekawymi doświadczeniami z wykorzystaniem helu. Sobotnie popołudnie rozpoczniemy sesją wykładową z udziałem wybranych Klubowiczów, którzy w przystępny dla niespecjalistów sposób zaprezentują swoje najnowsze badania, a nastepnie przejdziemy do finału Nagrody Artura Rojszczaka. Oczywiście i w piatek i w sobote wieczorem przewidziane są spotkania integracyjne - jeśli pogoda dopisze to przy grillu. Wyjazd z Odolanowa zaplanowany jest na niedziele rano (mozliwośc transportu autokarowego do Poznania).

2) W dniach 18-20 czerwca 2015 r. w Warszawie odbędzie się spotkanie Polish Scientific Networks współorganizowane m. in. przez Akademię Młodych Uczonych PAN oraz Klub Stypendystów FNP. Celem tego spotkania będzie promocja mobilności naukowej. Chcielibyśmy zachęcić polskich naukowców pracujących/studiujących obecnie za granicą do powrotu do Polski i kontynuowania tu swojej kariery naukowej. Jednocześnie chcielibyśmy także przekonać młodych naukowców z Polski , że warto wyjechać za granicę w celu podjęcia tam studiów doktoranckich czy stażu podoktorskiego. Spotkanie to będzie też świetną okazją do nawiązania kontaktów zawodowych z Polakami pracujacymi poza krajem.

3) W dniach 19-22 listopada 2015 r. w Nałęczowie odbędzie się III Ogólnopolskie Sympozjum Interdyscyplinarne Inter-Mix 2015. Mottem Sympozjum będzie myśl "Cogito ergo sum", czyli podejmiemy zagadnienia myśli, bytu i świadomości - oczywiście w sposób interdyscyplinarny. Przewidujemy  m.in. 7 sesji plenarnych poświęconych tem zagadnieniom, w kontekście nauk społeczno-ekonomicznych, nauk humanistycznych i filozofii, medycyny, biologii, chemii, fizyki i nauk technicznych oraz matematyki i informatyki, sesje plakatową, a także, tradycyjnie, zabawę integracyjną: "naukowy-speed-dating".