Zjazd majowy w Toruniu

2014-05-26

W dniach 23-25 maja 2014 r. w hotelu Filmar w Toruniu odbył się coroczny Zjazd Klubu Stypendystów FNP. Podczas Zjazdu zorganizowano dwie debaty: o sposobie finansowania badań naukowych, wdrożeń, patentów a także działalności popularyzatorskiej oraz o reformie polityki naukowej w Polsce. Obie debaty zorganizowane zostały we współpracy z programem Skills FNP.

W czasie Zjazdu odbyło się także walne zebranie członków Klubu: przyjęto nowych członków Klubu oraz podjeto decyzję o zmianie Statutu Klubu, umożliwiającej przyjęcie w poczet Klubu laureatów programu Pomost. Dyskutowano także nad dodatkowymi źródłami finansowania działań Klubu oraz nad akcją prowadzącą do zmiany Prawa o Zamówieniach Publicznych.

Nie zabrakło również finału konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. W tym roku Nagrodę zdobył dr Przemysław Swatek z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu (więcej informacji o Laureacie).

Program spotkania w formacie pdf